08051K1R0BAWTR
AVX Corporation
08051K1R0BAWTR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 08051K1R0BAWTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 08051K1R0BAWTR
Manufacturer AVX
Description Cap Ceramic 1pF 100V C0H 0.1pF SMD 0805 125C T/R
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 5838 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±0.1pF
Size / Dimension:0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Series:Accu-F®
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.029" (0.73mm)
Features:RF, High Q, Low Loss
Detailed Description:1pF Thin Film Capacitor 100V 0805 (2012 Metric)
Capacitance:1pF