08051A221FAT2A
AVX Corporation
08051A221FAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 08051A221FAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 08051A221FAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0805
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:08051A221FAT2A-ND
08051A221FAT2A/4K
08051A221FAT2A\4K
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:28 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:220pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:220pF