07100-SP024
Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
07100-SP024
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 07100-SP024 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 07100-SP024
Manufacturer Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
Description POWER CORD W/PLUG STRAIGHT 24"
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 487 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:18 AWG
Voltage Rating:125V
Style:Female Receptacle to Male Plug
Series:-
Other Names:07100SP024
CR361
Operating Temperature:105°C
Number of Conductors:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Length:24.0" (609.6mm)
Fits Terminal Size:4.5 x 2.5
Features:-
Current Rating:10A