07100-80
Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 07100-80 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 07100-80 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 07100-80 |
|---|---|
| Manufacturer | Fan-S Division / Qualtek Electronics Corp. |
| Description | POWER CORD FAN STRAIGHT 80" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.704 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 18 AWG |
|---|---|
| Voltage Rating: | 125V |
| Style: | Female Receptacle to Cable |
| Series: | - |
| Other Names: | CR231 Q859699 |
| Operating Temperature: | 105°C |
| Number of Conductors: | 2 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Length: | 80.0" (2.03m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fits Terminal Size: | 4.5 x 2.5 |
| Features: | - |
| Current Rating: | 10A |
| Cord Type: | SPT-1 |
| Approval Marks: | cUL, UL |
| 2nd Connector: | Open Wires |
| 1st Connector: | Fan Terminal Receptacle 180°, Straight |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 07100-80, use the request quote form to request 07100-80 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 07100-80.The price and lead time for 07100-80 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 07100-80.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

