07100-36P
Mechatronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 07100-36P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 07100-36P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 07100-36P |
|---|---|
| Manufacturer | Mechatronics |
| Description | FAN CORD W/ WALL PLUG 36" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.58 | $5.419 | $5.255 | $4.927 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $4.434 | $4.368 | $4.106 | $4.023 | ||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 18 AWG |
|---|---|
| Style: | Female Receptacle to Male Plug |
| Series: | - |
| Other Names: | 1570-1476 |
| Operating Temperature: | 105°C |
| Number of Conductors: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Length: | 36.0" (914.4mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fits Terminal Size: | 4.1 x 0.5 |
| Features: | - |
| Cord Type: | - |
| Approval Marks: | - |
| 2nd Connector: | NEMA 1-15 Plug |
| 1st Connector: | Fan Terminal Receptacle 180°, Straight |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 07100-36P, use the request quote form to request 07100-36P pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 07100-36P.The price and lead time for 07100-36P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 07100-36P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

