0603J0250823KXR
Buy 0603J0250823KXR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0603J0250823KXR
Manufacturer Knowles Syfer
Description CAP CER 0.082UF 25V X7R 0603
(In US Dollars)
32000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:25V
Tolerance:0.082µF
Thickness (Max):X7R (2R1)
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:Automotive
Ratings:AEC-Q200
Polarization:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Manufacturer Part Number:0603J0250823KXR
Lead Style:0.031" (0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Features:Epoxy Mountable
Failure Rate:-
Expanded Description:0.082µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R (2R1) 0603 (1608 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±10%