05083C223MAT2A
AVX Corporation
05083C223MAT2A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 05083C223MAT2A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 05083C223MAT2A
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.022UF 25V X7R 0508
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.040" (1.02mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.050" L x 0.079" W (1.27mm x 2.00mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0508 (1220 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL (Reverse Geometry)
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0508 (1220 Metric)
Capacitance:0.022µF