04SUR-32S
JST
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 04SUR-32S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 04SUR-32S
Manufacturer JST
Description CONN 4 POS IDC .8MM SKT
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Type:Discrete
Wire Gauge:32 AWG
Series:SUR
Row Spacing:-
Pitch:0.031" (0.80mm)
Packaging:Bulk
Other Names:Q7562224
Number of Rows:1
Number of Positions:4
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Closed End
Fastening Type:-
Detailed Description:4 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 32 AWG