0402F334Z160CT
Buy 0402F334Z160CT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0402F334Z160CT
Manufacturer Walsin Technology
Description 0402 MLCC Y5V 0.33UF 16V
(In US Dollars)
30000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:-20%, +80%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Failure Rate:-
Detailed Description:0.33µF -20%, +80% 16V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0402 (1005 Metric)
Capacitance:0.33µF