0402F104Z250CT
Walsin Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0402F104Z250CT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0402F104Z250CT
Manufacturer Walsin Technology
Description CAP CER 0.1UF 25V Y5V (F) 0402
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:-20%, +80%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:-
Ratings:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:1292-1233-6
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:33 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF -20%, +80% 25V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0402 (1005 Metric)
Capacitance:0.1µF