ZUP80-2.5/U
TDK-Lambda Americas, Inc.
ZUP80-2.5/U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZUP80-2.5/U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ZUP80-2.5/U
Manufacturer TDK-Lambda Americas, Inc.
Description PWR SUP BENCH PROG 0-80V 200W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 2 pcs
Reference Price
Weight:6.4 lbs (2.9kg)
Voltage Regulation - Load:2mV + 0.005%
Voltage Regulation - Line:1mV + 0.005%
Voltage - Supply:85 ~ 265VAC
Voltage - Output:0 ~ 80VDC
Type:Bench (AC to DC)
Size / Dimension:13.780" L x 4.882" W x 2.756" H (350.00mm x 124.00mm x 70.00mm)
Series:ZUP
Ripple:30mV
Power (Watts):200W
Other Names:285-1685
ZUP802.5/U
ZUP8025U
Number of Outputs:1
Number of Characters:3
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Display Type:Digital
Detailed Description:0 ~ 80VDC Output Bench (AC to DC) Power Supply Digital 0 ~ 2.5A Output 200W Features Memory, Programmable, RS232 and RS485 Interface
Current Regulation - Load:0.01% + 5mA
Current Regulation - Line:0.01% + 2mA
Current - Output:0 ~ 2.5A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter:0.02% + 50mV