ZUP60-3.5/LU
TDK-Lambda Americas, Inc.
ZUP60-3.5/LU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZUP60-3.5/LU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ZUP60-3.5/LU
Manufacturer TDK-Lambda Americas, Inc.
Description PWR SUP BENCH PROG 0-60V 210W
Weight:6.4 lbs (2.9kg)
Voltage Regulation - Load:2mV + 0.005%
Voltage Regulation - Line:1mV + 0.005%
Voltage - Supply:85 ~ 265VAC
Voltage - Output:0 ~ 60VDC
Type:Bench (AC to DC)
Size / Dimension:13.780" L x 4.882" W x 2.756" H (350.00mm x 124.00mm x 70.00mm)
Series:ZUP
Ripple:5mV
Power (Watts):200W
Other Names:ZUP603.5/LU
Display Type:Digital
Detailed Description:0 ~ 60VDC Output Bench (AC to DC) Power Supply Digital 0 ~ 3.5A Output 200W Features Memory, Programmable, RS232 and RS485 Interface
Current Regulation - Load:0.01% + 5mA
Current Regulation - Line:0.01% + 2mA
Current - Output:0 ~ 3.5A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter:0.02% + 35mV