ZN-241GI
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZN-241GI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZN-241GI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZN-241GI |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | 2.4 GHZ, 802.15.4 HALF-DUPLEX RS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 6 V ~ 12 V |
|---|---|
| Series: | ZN-241 |
| Sensitivity: | -95dBm |
| Power - Output: | 18dBm |
| Other Names: | 583-1131 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation or Protocol: | 802.15.4 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Screw Terminals |
| Function: | Transceiver, 802.15.4, Modem |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Features: | 16 User Selectable Channels |
| Detailed Description: | RF Transceiver, 802.15.4, Modem 2.4GHz 802.15.4 Screw Terminals 250kbps |
| Data Rate (Max): | 250kbps |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZN-241GI, use the request quote form to request ZN-241GI pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZN-241GI.The price and lead time for ZN-241GI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZN-241GI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


