ZMY68-GS08
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZMY68-GS08 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZMY68-GS08 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZMY68-GS08 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | DIODE ZENER 68V 1W DO213AB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1500 pcs | 3000 pcs | 7500 pcs | 10500 pcs | 37500 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.124 | $0.112 | $0.105 | $0.096 | $0.09 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 68V |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | DO-213AB |
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Power - Max: | 1W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-213AB, MELF (Glass) |
| Other Names: | ZMY68-GS08-ND ZMY68-GS08GITR ZMY68GS08 |
| Operating Temperature: | 175°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 47 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance (Max) (Zzt): | 130 Ohms |
| Detailed Description: | Zener Diode 68V 1W ±5% Surface Mount DO-213AB |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 51V |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZMY68-GS08, use the request quote form to request ZMY68-GS08 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZMY68-GS08.The price and lead time for ZMY68-GS08 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZMY68-GS08.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
