ZMID5202AE1T
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZMID5202AE1T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZMID5202AE1T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZMID5202AE1T |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | SENSOR ROTARY 360DEG SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Termination Style: | SMD (SMT) Tab |
| Technology: | Magnetoresistive |
| Supplier Device Package: | 14-TSSOP |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Rotation Angle - Electrical, Mechanical: | 0° ~ 360°, Continuous |
| Resistance Tolerance: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Signal: | Cosine, Sine |
| Output: | PWM |
| Other Names: | Q10811763D |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Linearity: | - |
| Linear Range: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| For Measuring: | Linear, Rotary Position |
| Detailed Description: | Magnetoresistive Sensor Linear, Rotary Position External Magnet, Not Included SMD (SMT) Tab |
| Actuator Type: | External Magnet, Not Included |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZMID5202AE1T, use the request quote form to request ZMID5202AE1T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZMID5202AE1T.The price and lead time for ZMID5202AE1T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZMID5202AE1T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



