ZM5101A-CME3R
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZM5101A-CME3R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZM5101A-CME3R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZM5101A-CME3R |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Description | Rf Txrx, 100Kbps, 921.4Mhz, -94.3Dbm Rohs Compliant: Yes |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $10.695 | $9.654 | $8.708 | $8.519 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | TxRx + MCU |
| Series: | Z-Wave® |
| Serial Interfaces: | SPI, UART |
| Sensitivity: | -104dBm |
| RF Family/Standard: | Z-Wave® |
| Protocol: | Z-Wave® |
| Power - Output: | 5dBm |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 56-QFN |
| Other Names: | 703-1093-1 |
| Operating Temperature: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation: | - |
| Memory Size: | 128kB Flash, 16kB SRAM |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| GPIO: | 30 |
| Frequency: | 868MHz, 908MHz, 921MHz |
| Detailed Description: | IC RF TxRx + MCU Z-Wave® Z-Wave® 868MHz, 908MHz, 921MHz 56-QFN |
| Data Rate (Max): | 100kbps |
| Current - Transmitting: | 32mA |
| Current - Receiving: | 32mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZM5101A-CME3R, use the request quote form to request ZM5101A-CME3R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZM5101A-CME3R.The price and lead time for ZM5101A-CME3R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZM5101A-CME3R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

