ZM4752A-13
Diodes Incorporated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZM4752A-13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZM4752A-13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZM4752A-13 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | DIODE ZENER 33V 1W MELF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 33V |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 200mA |
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | MELF |
| Series: | - |
| Power - Max: | 1W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-213AB, MELF |
| Other Names: | DL4752A DL4752ATR ZM4752A ZM4752ADITR ZM4752ATR ZM4752ATR-ND |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 200°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Impedance (Max) (Zzt): | 45 Ohms |
| Detailed Description: | Zener Diode 33V 1W ±5% Surface Mount MELF |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 25.1V |
| Base Part Number: | ZM4752 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZM4752A-13, use the request quote form to request ZM4752A-13 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZM4752A-13.The price and lead time for ZM4752A-13 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZM4752A-13.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
