ZM4101AA-CME3
Sigma Designs
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZM4101AA-CME3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZM4101AA-CME3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZM4101AA-CME3 |
|---|---|
| Manufacturer | Sigma Designs |
| Description | RF TXRX MODULE ISM<1GHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.1 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Utilized IC / Part: | - |
| Series: | Z-Wave® |
| Serial Interfaces: | SPI, UART |
| Sensitivity: | -102dBm |
| RF Family/Standard: | General ISM < 1GHz |
| Protocol: | Z-Wave® |
| Power - Output: | -2dBm |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | Module |
| Other Names: | 703-1059 703-1059-1 703-1059-1-ND ZM4101AA-CME3R ZM4101AACME3 |
| Operating Temperature: | -15°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation: | FSK |
| Memory Size: | 32kB Flash, 2kB SRAM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 868MHz, 908MHz, 921MHz |
| Data Rate: | 40kbps |
| Current - Transmitting: | 24mA |
| Current - Receiving: | 23mA |
| Antenna Type: | Not Included |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZM4101AA-CME3, use the request quote form to request ZM4101AA-CME3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZM4101AA-CME3.The price and lead time for ZM4101AA-CME3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZM4101AA-CME3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
