ZM3588S-USB
CEL (California Eastern Laboratories)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZM3588S-USB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZM3588S-USB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZM3588S-USB |
|---|---|
| Manufacturer | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Description | MESHCONNECT EM3588 USB +8DBM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $43.90 | $40.934 | $37.968 | $35.595 | $33.222 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Series: | MeshConnect™ |
| Sensitivity: | -100dBm |
| Power - Output: | 8dBm |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation or Protocol: | 802.15.4 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | UART, USB |
| Function: | Transceiver, ZigBee™ |
| Frequency: | 2.4GHz ~ 2.48GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | RF Transceiver, ZigBee™ 2.4GHz ~ 2.48GHz 802.15.4 UART, USB 250kbps |
| Data Rate (Max): | 250kbps |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZM3588S-USB, use the request quote form to request ZM3588S-USB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZM3588S-USB.The price and lead time for ZM3588S-USB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZM3588S-USB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

