ZM-189-CW
JKL Components Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZM-189-CW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZM-189-CW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZM-189-CW |
|---|---|
| Manufacturer | JKL Components Corporation |
| Description | LED LIGHTING HIGH BRIGHTNESS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 20 pcs | 40 pcs | 100 pcs | 260 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.92 | $1.56 | $1.20 | $1.08 | $0.96 | |
| 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | ||
| $0.816 | $0.672 | $0.638 | $0.624 | ||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 12V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Type: | LED Module |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Size / Dimension: | 16.30mm L x 9.00mm W |
| Series: | - |
| Other Names: | 289-1312 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 92 lm/W |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Lens Type: | Flat |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 4.19mm |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 33 lm (Typ) |
| Features: | IP67 |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module - White, Cool Rectangle |
| Current - Test: | 30mA |
| Current - Max: | 30mA |
| Configuration: | Rectangle |
| Color: | White, Cool |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | 10000K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZM-189-CW, use the request quote form to request ZM-189-CW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZM-189-CW.The price and lead time for ZM-189-CW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZM-189-CW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

