ZL9101MIRZ-T
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZL9101MIRZ-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZL9101MIRZ-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZL9101MIRZ-T |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | Module DC-DC 1-OUT 0.6V to 4V 12A 21-Pin QFN T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $19.591 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 3: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 0.54 ~ 3.6 V |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 13.2V |
| Type: | Non-Isolated PoL Module, Digital |
| Supplier Device Package: | 21-QFN (15x15) |
| Size / Dimension: | 0.59" L x 0.59" W x 0.14" H (15.0mm x 15.0mm x 3.5mm) |
| Series: | ZL9101M |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 21-PowerBQFN Module |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Efficiency: | 95% |
| Detailed Description: | Non-Isolated PoL Module, Digital DC DC Converter 1 Output 0.54 ~ 3.6 V 12A 4.5V - 13.2V Input |
| Current - Output (Max): | 12A |
| Base Part Number: | ZL9101 |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZL9101MIRZ-T, use the request quote form to request ZL9101MIRZ-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZL9101MIRZ-T.The price and lead time for ZL9101MIRZ-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZL9101MIRZ-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


