ZL50018QCG1
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZL50018QCG1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZL50018QCG1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZL50018QCG1 |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | Switch Fabric 2K x 2K 1.8V/3.3V 256-Pin LQFP Tray |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $41.49 | $37.451 | $33.779 | $33.045 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.71 V ~ 1.89 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 256-LQFP (28x28) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 256-LQFP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | - |
| Includes: | - |
| Function: | Switch |
| Detailed Description: | Telecom IC Switch 256-LQFP (28x28) |
| Current - Supply: | 165mA |
| Base Part Number: | ZL50018 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZL50018QCG1, use the request quote form to request ZL50018QCG1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZL50018QCG1.The price and lead time for ZL50018QCG1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZL50018QCG1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

