ZL2105EVK2
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZL2105EVK2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZL2105EVK2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZL2105EVK2 |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | EVAL BOARD 2 ZL2105 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $186.25 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 3.3V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 4.5 V ~ 14 V |
| Utilized IC / Part: | ZL2105 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | Zilker Labs™ |
| Regulator Topology: | Buck |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | 400kHz |
| Detailed Description: | ZL2105 Zilker Labs™ DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 3A |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZL2105EVK2, use the request quote form to request ZL2105EVK2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZL2105EVK2.The price and lead time for ZL2105EVK2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZL2105EVK2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

