ZL1505ALNFT6
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZL1505ALNFT6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZL1505ALNFT6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZL1505ALNFT6 |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | Synchronous Mosfet Driver Tr6K / Tape & Reel Rohs Compliant: Yes |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.853 | $0.77 | $0.695 | $0.68 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 7.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 10-DFN (3x3) |
| Series: | - |
| Rise / Fall Time (Typ): | 5.3ns, 4.8ns |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Drivers: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Logic Voltage - VIL, VIH: | 1.7V, 3.4V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type: | Non-Inverting |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap): | 30V |
| Gate Type: | N-Channel MOSFET |
| Driven Configuration: | Half-Bridge |
| Detailed Description: | Half-Bridge Gate Driver IC Non-Inverting 10-DFN (3x3) |
| Current - Peak Output (Source, Sink): | 3.2A, 3.2A |
| Channel Type: | Independent |
| Base Part Number: | ZL1505 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZL1505ALNFT6, use the request quote form to request ZL1505ALNFT6 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZL1505ALNFT6.The price and lead time for ZL1505ALNFT6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZL1505ALNFT6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

