ZIF-E14-P100-N
Sumida Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZIF-E14-P100-N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZIF-E14-P100-N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZIF-E14-P100-N |
|---|---|
| Manufacturer | Sumida Corporation |
| Description | CABLE FFC 14POS 1.00MM 4.33" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.181 | |||||
Specifications
Data sheet
| Termination Style: | Top on Both Sides, Backers on Both Sides |
|---|---|
| Series: | - |
| Pitch: | 0.039" (1.00mm) |
| Other Names: | E14-P100-N Q7861058B |
| Number of Conductors: | 14 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 25 Weeks |
| Length - Exposed Ends: | 0.197" (5.00mm) |
| Length: | 4.331" (110.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 14 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 4.331" (110.00mm) |
| Cable Type: | FFC, FPC |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZIF-E14-P100-N, use the request quote form to request ZIF-E14-P100-N pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZIF-E14-P100-N.The price and lead time for ZIF-E14-P100-N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZIF-E14-P100-N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



