ZHD-SCE-1K-12.7-50-9
Raychem Cable Protection / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZHD-SCE-1K-12.7-50-9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZHD-SCE-1K-12.7-50-9 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZHD-SCE-1K-12.7-50-9 |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity Raychem Cable Protection |
| Description | HEAT SHRINK MARKERS 12.7MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.14 | $1.938 | $1.819 | $1.74 | $1.661 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | ||
| $1.503 | $1.384 | $1.187 | $1.107 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | ZHD-SCE |
|---|---|
| RoHS Status: | 1000 per Pkg |
| Other Names: | 1899792-8 EC9902-000 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Polyolefin (PO), Diesel Resistant, Flame Retardant, Halogen Free, Irradiated |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | ZHD-SCE-1K-12.7-50-9 |
| Legend: | 0.50" x 1.97" (12.7mm x 50.0mm) |
| Label Size: | Heat Shrinkable |
| For Use With/Related Products: | T200, T312M, T312Mi, T6112DS, TE3112 and TE3124 Thermal Transfer Printers |
| Expanded Description: | White Heat Shrinkable Label 0.50" x 1.97" (12.7mm x 50.0mm) |
| Description: | HEAT SHRINK MARKERS 12.7MM |
| Color: | White |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZHD-SCE-1K-12.7-50-9, use the request quote form to request ZHD-SCE-1K-12.7-50-9 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZHD-SCE-1K-12.7-50-9.The price and lead time for ZHD-SCE-1K-12.7-50-9 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZHD-SCE-1K-12.7-50-9.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

