ZH2-2.0-0-SP-SM
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZH2-2.0-0-SP-SM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZH2-2.0-0-SP-SM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZH2-2.0-0-SP-SM |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | HEAT SHRINK TUBING BLK .102" 1M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 2 pcs | 5 pcs | 12 pcs | 25 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.94 | $0.81 | $0.718 | $0.624 | $0.499 | |
Specifications
Data sheet
| Type: | Tubing, Flexible |
|---|---|
| Shrinkage Ratio: | 2 to 1 |
| Shrink Temperature: | 70°C |
| Series: | ZH2 |
| Recovered Wall Thickness: | 0.017" (0.43mm) |
| Other Names: | A109038-01 ZH2200SPSM |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 125°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Polyolefin (PO), Halogen Free |
| Length: | 3.28' (1.00m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / RoHS Compliant |
| Inner Diameter - Supplied: | 0.102" (2.59mm) |
| Inner Diameter - Recovered: | 0.039" (0.99mm) |
| Features: | Flame Retardant |
| Detailed Description: | Heat Shrink Tubing, Flexible 0.102" (2.59mm) 2 to 1 Black 3.28' (1.00m) |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZH2-2.0-0-SP-SM, use the request quote form to request ZH2-2.0-0-SP-SM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZH2-2.0-0-SP-SM.The price and lead time for ZH2-2.0-0-SP-SM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZH2-2.0-0-SP-SM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

