ZH-02.A01.01
Davies Molding, LLC.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZH-02.A01.01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZH-02.A01.01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZH-02.A01.01 |
|---|---|
| Manufacturer | Davies Molding, LLC. |
| Description | SOLENOID TUMBLER |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 24V |
|---|---|
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Switch Function: | On-Off, On-On |
| Series: | ZH |
| Release Force: | - |
| Pretravel: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Overtravel: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C |
| Operating Position: | - |
| Operating Force: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Mechanical Life: | - |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Features: | Manual Unlocking by Triangular Key |
| Electrical Life: | - |
| Differential Travel: | - |
| Current Rating: | 5A (DC) |
| Circuit: | DPST-NO/NC |
| Actuator Type: | Panel Disconnect |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZH-02.A01.01, use the request quote form to request ZH-02.A01.01 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZH-02.A01.01.The price and lead time for ZH-02.A01.01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZH-02.A01.01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





