ZA120SASR8
Mallory Sonalert Products
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZA120SASR8 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ZA120SASR8
Manufacturer Mallory Sonalert Products
Description AUDIO PIEZO IND 48-120V PNL MNT
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage Range:48 ~ 120V
Termination:Terminal Block
Technology:Piezo
Sound Pressure Level (SPL):65dB @ 48V, 61cm
Size / Dimension:1.210" Dia (30.74mm)
Series:ZA
Ratings:-
Port Location:Top
Packaging:Bulk
Operating Temperature:-30°C ~ 65°C
Operating Mode:Siren, Fast
Mounting Type:Panel Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:5 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Input Type:AC, DC
Ingress Protection:NEMA 3R, 4X, 12
Height - Seated (Max):2.234" (56.75mm)
Frequency:3.3kHz
Duration:5 SPS
Driver Circuitry:Indicator, Internally Driven
Detailed Description:Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 40mA 3.3kHz 65dB @ 48V, 61cm Panel Mount Terminal Block
Current - Supply:40mA