Z8F3282AT024XK2246
Zilog
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Z8F3282AT024XK2246 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Z8F3282AT024XK2246
Manufacturer Zilog
Description IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80LQFP
(In US Dollars)
480 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):1.8 V ~ 3.6 V
Supplier Device Package:80-LQFP
Speed:24MHz
Series:Z8 Encore! XP®
RAM Size:3.75K x 8
Program Memory Type:FLASH
Program Memory Size:32KB (32K x 8)
Peripherals:DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT
Packaging:Tray
Package / Case:80-LQFP
Other Names:269-4960
Oscillator Type:Internal
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of I/O:67
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
EEPROM Size:-
Detailed Description:eZ8 Z8 Encore! XP® Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 32KB (32K x 8) FLASH 80-LQFP