Z650-0.64-U
TDK-Lambda Americas, Inc.
Z650-0.64-U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Z650-0.64-U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Z650-0.64-U
Manufacturer TDK-Lambda Americas, Inc.
Description PWR SUPPLY OUTPUT 0-650V 0-.64A
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Weight:4.2 lbs (1.9kg)
Voltage Regulation - Load:0.01%
Voltage Regulation - Line:0.01%
Voltage - Supply:85 ~ 265VAC
Voltage - Output:0 ~ 650VDC
Type:Bench (AC to DC)
Size / Dimension:13.780" L x 2.756" W x 3.268" H (350.00mm x 70.00mm x 83.00mm)
Series:Z+
Ripple:60mV
Power (Watts):416W
Other Names:Z6500.64U
Number of Outputs:1
Number of Characters:4 (2)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Display Type:Digital
Detailed Description:0 ~ 650VDC Output Bench (AC to DC) Power Supply Digital 0 ~ 0.64A Output 416W Features Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Current Regulation - Load:0.09%
Current Regulation - Line:0.02%
Current - Output:0 ~ 0.64A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter:0.5% + 1 count