Z320-2.5-IEEE-U
TDK-Lambda Americas, Inc.
Z320-2.5-IEEE-U
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Z320-2.5-IEEE-U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Z320-2.5-IEEE-U
Manufacturer TDK-Lambda Americas, Inc.
Description AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Weight:5.3 lbs (2.4kg)
Voltage Regulation - Load:0.01%
Voltage Regulation - Line:0.01%
Voltage - Supply:85 ~ 265VAC
Voltage - Output:0 ~ 320VDC
Type:Bench (AC to DC)
Size / Dimension:13.780" L x 4.134" W x 3.268" H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm)
Series:Z+
Ripple:30mV
Power (Watts):800W
Other Names:Z3202.5IEEEU
Number of Outputs:1
Number of Characters:4 (2)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:GPIB, Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Display Type:Digital
Detailed Description:0 ~ 320VDC Output Bench (AC to DC) Power Supply Digital 0 ~ 2.5A Output 800W Features GPIB, Programmable, RS232, RS485 and USB Interface
Current Regulation - Load:0.09%
Current Regulation - Line:0.02%
Current - Output:0 ~ 2.5A
Accuracy - Voltmeter; Ammeter:0.5% + 1 count