Z0805C330BPWST
KEMET
Z0805C330BPWST
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Z0805C330BPWST with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Z0805C330BPWST
Manufacturer KEMET
Description FERRITE BEAD 33 OHM 0805 1LN
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:Z-PWS
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Other Names:399-9620-2
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:33 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.041" (1.05mm)
Filter Type:Power Line
DC Resistance (DCR) (Max):8 mOhm
Current Rating (Max):4A