Z0603C101BPWZT
KEMET
Z0603C101BPWZT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Z0603C101BPWZT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Z0603C101BPWZT
Manufacturer KEMET
Description FERRITE BEAD 100 OHM 0603 1LN
(In US Dollars)
4000 pcs8000 pcs12000 pcs28000 pcs
Data sheet
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:Z-PWZ
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:399-9608-2
Z0603C101BPWAT
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Lines:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance @ Frequency:100 Ohms @ 100MHz
Height (Max):0.035" (0.90mm)
Filter Type:Power Line
DC Resistance (DCR) (Max):35 mOhm
Current Rating (Max):2A