YPY1113F-1215-TR
Stanley Electric
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YPY1113F-1215-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YPY1113F-1215-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | YPY1113F-1215-TR |
|---|---|
| Manufacturer | Stanley Electric |
| Description | LED Uni-Color Yellow 575nm 2-Pin T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.137 | $0.124 | $0.112 | $0.109 | ||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 575nm |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | 572nm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.9V |
| Viewing Angle: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Other Names: | 404-1328-2 YPY1113F-1215-TR-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Millicandela Rating: | 10mcd |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Domed Top, 1.70mm x 0.60mm |
| Lens Color: | White |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Yellow 572nm LED Indication - Discrete 1.9V |
| Current - Test: | 5mA |
| Configuration: | Standard |
| Color: | Yellow |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply YPY1113F-1215-TR, use the request quote form to request YPY1113F-1215-TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YPY1113F-1215-TR.The price and lead time for YPY1113F-1215-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# YPY1113F-1215-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



