YPCJ0150T
Advanced Sensors / Amphenol
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YPCJ0150T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YPCJ0150T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | YPCJ0150T |
|---|---|
| Manufacturer | Advanced Sensors / Amphenol |
| Description | PTC RESET FUSE 265V 15MA RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.569 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Max: | 265V |
|---|---|
| Type: | Ceramic |
| Thickness (Max): | - |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.197" T (4.00mm x 5.00mm) |
| Series: | YP |
| Resistance - 25°C (Typ): | 150 Ohms |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 60°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Detailed Description: | Ceramic PTC Resettable Fuse 265V 15mA Ih Through Hole Radial, Disc |
| Current - Trip (It): | 40mA |
| Current - Max: | 200mA |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 15mA |
| Approvals: | CECC |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply YPCJ0150T, use the request quote form to request YPCJ0150T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YPCJ0150T.The price and lead time for YPCJ0150T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# YPCJ0150T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

