YPAL045T
Advanced Sensors / Amphenol
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YPAL045T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YPAL045T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | YPAL045T |
|---|---|
| Manufacturer | Advanced Sensors / Amphenol |
| Description | PTC RESET FUSE 30V 1.3A RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Max: | 30V |
|---|---|
| Type: | Ceramic |
| Thickness (Max): | - |
| Size / Dimension: | 0.689" Dia x 0.138" T (17.50mm x 3.50mm) |
| Series: | YP |
| Resistance - 25°C (Typ): | 450 mOhms |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 60°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.748" (19.00mm) |
| Detailed Description: | Ceramic PTC Resettable Fuse 30V 1.3A Ih Through Hole Radial, Disc |
| Current - Trip (It): | 2.6A |
| Current - Max: | 8A |
| Current - Hold (Ih) (Max): | 1.3A |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply YPAL045T, use the request quote form to request YPAL045T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YPAL045T.The price and lead time for YPAL045T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# YPAL045T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


