YNS05S16-0
Bel
YNS05S16-0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YNS05S16-0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YNS05S16-0
Manufacturer Bel
Description DC DC CONVERTER 0.7525-3.63V 58W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:0.7525 ~ 3.63 V
Voltage - Input (Min):3V
Voltage - Input (Max):5.5V
Type:Non-Isolated PoL Module
Size / Dimension:1.30" L x 0.53" W x 0.32" H (33.0mm x 13.5mm x 8.0mm)
Series:Y
Power (Watts):58W
Packaging:Bulk
Package / Case:6-SMD Module
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Features:Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Efficiency:94%
Detailed Description:Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.7525 ~ 3.63 V 16A 3V - 5.5V Input
Current - Output (Max):16A