YNA15B1J0G105MT000N
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YNA15B1J0G105MT000N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YNA15B1J0G105MT000N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | YNA15B1J0G105MT000N |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | CAP CER 1UF 4V X5R 0402 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 4V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thickness (Max): | 0.014" (0.35mm) |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) |
| Series: | YNA |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Other Names: | YNA15B1J0G105M YNA15B1J0G105M-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Controlled ESR |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 1µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) |
| Capacitance: | 1µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply YNA15B1J0G105MT000N, use the request quote form to request YNA15B1J0G105MT000N pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YNA15B1J0G105MT000N.The price and lead time for YNA15B1J0G105MT000N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# YNA15B1J0G105MT000N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

