YK7012923000G
Anytek (Amphenol Anytek)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YK7012923000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YK7012923000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description CONN BARRIER STRP 29CIRC 0.433"
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:10-22 AWG
Voltage Rating:300V
Top Termination:Screws with Captive Plate
Terminal Screw Material:Steel
Terminal Screw Finish:Zinc
Terminal Block Type:Barrier Block
Series:YK701
Pitch:0.433" (11.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:YK70129230J0G
YK70129230J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Wire Entries:29
Number of Rows:1
Number of Circuits:29
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Material - Insulation:Thermoplastic
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Cover
Detailed Description:29 Circuit 0.433" (11.00mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
Current Rating:30A