YK6151903000G
Buy YK6151903000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YK6151903000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description CONN BARRIER STRP 19CIRC 0.394"
(In US Dollars)
2004 pcs
Data sheet
Wire Gauge:12-22 AWG
Voltage Rating:300V
Terminal Block Type:Barrier Block
Series:YK615
Pitch:0.394" (10.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:YK61519030J0G
YK61519030J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Wire Entries:19
Number of Rows:1
Number of Circuits:19
Mounting Type:Chassis, Panel, Right Angle
Features:-
Detailed Description:19 Circuit 0.394" (10.00mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
Current Rating:25A