YK6041223000G
Buy YK6041223000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YK6041223000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description CONN BARRIER STRP 12CIRC 0.394"
(In US Dollars)
2016 pcs
Data sheet
Wire Gauge:12-22 AWG
Voltage Rating:300V
Terminal Block Type:Barrier Block
Series:YK604
Pitch:0.394" (10.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:YK60412230J0G
YK60412230J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Wire Entries:12
Number of Rows:1
Number of Circuits:12
Mounting Type:Through Hole
Features:Cover
Detailed Description:12 Circuit 0.394" (10.00mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
Current Rating:20A