YK5520703000G
Buy YK5520703000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YK5520703000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description CONN BARRIER STRIP 7CIRC 0.433"
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:10-22 AWG
Voltage Rating:300V
Terminal Block Type:Barrier Block
Series:YK552
Pitch:0.433" (11.00mm)
Packaging:Bulk
Other Names:YK55207030J0G
YK55207030J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Wire Entries:7
Number of Rows:1
Number of Circuits:7
Mounting Type:Chassis, Panel
Features:-
Detailed Description:7 Circuit 0.433" (11.00mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
Current Rating:30A
Color:Black
Bottom Termination:Quick Connect (0.187")