YK5060533000G
Buy YK5060533000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YK5060533000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description CONN BARRIER STRIP 5CIRC 0.374"
(In US Dollars)
2016 pcs
Data sheet
Wire Gauge:12-22 AWG
Voltage Rating:300V
Terminal Block Type:Barrier Block
Series:YK506
Pitch:0.374" (9.50mm)
Packaging:Bulk
Other Names:YK50605330J0G
YK50605330J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Wire Entries:5
Number of Rows:1
Number of Circuits:5
Mounting Type:Chassis, Panel
Features:Flange
Detailed Description:5 Circuit 0.374" (9.50mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
Current Rating:20A