YK4451803000G
Buy YK4451803000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YK4451803000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description CONN BARRIER STRP 18CIRC 0.374"
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Wire Gauge:10-22 AWG
Voltage Rating:300V
Terminal Block Type:Barrier Block
Series:YK445
Pitch:0.374" (9.50mm)
Packaging:Bulk
Other Names:YK44518030J0G
YK44518030J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Wire Entries:18
Number of Rows:1
Number of Circuits:18
Mounting Type:Chassis, Panel, Right Angle
Features:-
Detailed Description:18 Circuit 0.374" (9.50mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
Current Rating:30A