YK4211503000G
Buy YK4211503000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YK4211503000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description CONN BARRIER STRP 15CIRC 0.325"
(In US Dollars)
2024 pcs
Data sheet
Wire Gauge:12-22 AWG
Voltage Rating:300V
Terminal Block Type:Barrier Block
Series:YK421
Pitch:0.325" (8.26mm)
Packaging:Bulk
Other Names:YK42115030J0G
YK42115030J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Wire Entries:15
Number of Rows:1
Number of Circuits:15
Mounting Type:Through Hole
Features:-
Detailed Description:15 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
Current Rating:20A