YK4020303000G
Buy YK4020303000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YK4020303000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description CONN BARRIER STRIP 3CIRC 0.325"
(In US Dollars)
2100 pcs
Data sheet
Wire Gauge:12-22 AWG
Voltage Rating:300V
Terminal Block Type:Barrier Block
Series:YK402
Pitch:0.325" (8.26mm)
Packaging:Bulk
Other Names:YK40203030J0G
YK40203030J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Wire Entries:3
Number of Rows:1
Number of Circuits:3
Mounting Type:Through Hole
Features:-
Detailed Description:3 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
Current Rating:20A