YK3310903000G
Anytek (Amphenol Anytek)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YK3310903000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YK3310903000G
Manufacturer Anytek (Amphenol Anytek)
Description CONN BARRIER STRIP 9CIRC 0.325"
(In US Dollars)
2016 pcs
Data sheet
Wire Gauge:12-22 AWG
Voltage Rating:300V
Top Termination:Screws with Captive Plate
Terminal Screw Material:Steel
Terminal Screw Finish:Zinc
Terminal Block Type:Barrier Block
Series:YK331
Pitch:0.325" (8.26mm)
Packaging:Bulk
Other Names:YK33109030J0G
YK33109030J0G-ND
Operating Temperature:-40°C ~ 115°C
Number of Wire Entries:9
Number of Rows:1
Number of Circuits:9
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Material - Insulation:Thermoplastic
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Detailed Description:9 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
Current Rating:20A