YH6321510000G
Anytek (Amphenol Anytek)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YH6321510000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YH6321510000G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | YH6321510000G |
|---|---|
| Manufacturer | Anytek (Amphenol Anytek) |
| Description | 500 TB RIS CLA 3-ROWS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $18.093 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
|---|---|
| Wire Gauge: | 12-28 AWG |
| Voltage: | 300V |
| Torque - Screw: | 0.49 Nm (4.3 Lb-In) |
| Series: | YH |
| Screw Thread: | M3 |
| Screw Material - Plating: | Steel - Zinc Plated |
| Positions Per Level: | 21 |
| Pitch: | 0.200" (5.08mm) |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | YH63215100J0G YH63215100J0G-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
| Number of Levels: | 3 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Housing Material: | Thermoplastic |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Detailed Description: | 21 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole |
| Current: | 20A |
| Contact Material - Plating: | - |
| Color: | Green |
| Clamp Material - Plating: | Brass - Nickel Plated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply YH6321510000G, use the request quote form to request YH6321510000G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YH6321510000G.The price and lead time for YH6321510000G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# YH6321510000G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




