YH100R100V24
Advanced Sensors / Amphenol
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YH100R100V24 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YH100R100V24 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | YH100R100V24 |
|---|---|
| Manufacturer | Advanced Sensors / Amphenol |
| Description | PTC RESET FUSE 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.67 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Max: | 24V |
|---|---|
| Type: | Ceramic |
| Thickness (Max): | - |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | YH |
| Resistance - 25°C (Typ): | 10 Ohms |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Height - Seated (Max): | - |
| Detailed Description: | PTC Resettable Fuse 24V |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply YH100R100V24, use the request quote form to request YH100R100V24 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YH100R100V24.The price and lead time for YH100R100V24 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# YH100R100V24.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


